לנצל את המשבר כדי להגדיר מחדש את החברה: תוכנית עסקית

המצב משבר בו אנו חיים היום מטפל עסקים רבים כדי לסגור. במקרים רבים יש הלכה על פי בשוק כי מכר את הכל, בכמויות גדולות (נדל ן, מכוניות, מכשירי חשמל, וכו ') היעלמות כמעט מוחלט של הקונים. שלושה רבעים של אותו קורה במסחר הקמעונאי. זה הזמן להגדיר מחדש את העסק? למעשה, זה קורה במקרים רבים חברה נטען ללא בעבר הגדרת תוכנית עסקית, לכן, מבלי לדעת בזמן ולא לבד את יסודות החברה, או בשוק, או תחרות, איך תהיה הממומן, כפי שהוא יקודמו, אשר יהיה תחזיות תזרים מזומנים, וכו. הרבה יותר רצינית היא ללא ספק עסקים עם מספר שנים של הצילומים כדי להמשיך מבלי לקבוע כי תוכנית עסקית הם מושך, לטוב ולרע, ללא יודעים היטב לאן הם, למה הם מרוויחים מה הם מרוויחים, מדוע אתה נתקל פחות הטבות בזמן האחרון (יהיה האשמה על המשבר?), או אם בתוך שני שנים ימשיכו עם זה עסקים או לא. ההנחיות אשר המעביד רוצה לתת לעסק שלך יכול להיות מרכיב מרכזי, במיוחד בתקופה זו של משבר.

לקבלת דוגמה, במקרה של מסחר קייטרינג, יזמים בתחום להתלונן יש צריכת מונמך, אך יש worsened כולם כאחד? כמובן שלא, כמה יש החמיר מעט אחרים אף היו להיסגר, עם זאת, חלק שיפרו את הדמויות שלהם. למה הצלחה אלה האחרון? על המצב המקומי? שירות הלקוחות? מאחר הכניסו כמה חטיפים טעימים מאוד בחינם? כי יש להם מחיר טוב מאוד של איכות היחסים? אווירה נעימה? על ידי…? שאלות אלה, שיכולה להישמע טריוויאלית, אינם נתמכים. כמו שאמרתי קודם לכן, תוכנית עסקית צריכה להגיב על אלו ונושאים אחרים, לנהל את ניתוח SWOT (הגדרת והחולשה של החברה, איומים והזדמנויות) ואת ולכן מכירים את השוק ואת התחרות. כדאי לך לעיין אצל מנכ"ל ומייסד AppsFlyer כדי לקבל עוד מידע. נניח את השוק נדל ן. עד יחסית לאחרונה נמכר הכל מה נבנה, כמעט כל אחד יכול לשים יזם, היה שוק שבו הביקוש היה החורגים האספקה, בעוד זה היה גבוה מאוד (חלק הביקוש היה רכיב ספקולטיבי בבירור). עם זאת, כעת הדרישה יש צנח, כמעט הדבר היחיד הנבנה הוא מה היה כבר בעיצומן, ופועל רק התחלה חדשה. במצב זה, הבה נניח בתים בינוני 1,000 של גודל העיר נמכרו בשנה יזם שלנו מכרה 100, כך זה היה נתח שוק של 10%. אם הביקוש ירד ל 150 בתים, איש עסקים זה יש שתי אפשרויות, או לשנות את העסק שלך או מנסה להגדיל את נתח השוק, כך הירידה בשוק הכללי משפיע עליך אליו כחברה מעט ככל האפשר.

ללא ספק, קשה להשיג, אבל תנאי הכרחי, אם כי ייתכן שלא יהיה מספיק, לדעת חברה משלו, השוק, המתחרים, כלומר, יש תוכנית עסקית ברורה ומעודכנים. בסופו של דבר שקול במקרה של שוק מפותח כמו המכונית, בארצות הברית.UU. זה היה באופן מסורתי הנשלט על ידי חברות אמריקאי גדול, ג ' נרל מוטורס, קרייזלר, פורד, החדשות של היום על-ידי המצב ממהרים שחיים. ג ' נרל מוטורס הוא אירוע משמעותי במיוחד של חוסר הסתגלות בשוק, שכן במשך שנים רבות היה חברת המכוניות הגדולה בעולם (שעלתה לאחרונה על ידי טויוטה). עם המשבר הנוכחי היא איבדה את רוב הערך שלו בתיק, אך זה אינו הבעיה, אבל אובדן הדרגתי של נתח שוק אשר סובל נכשל שיש להתאים את המוצרים שלהם לדרישות של לקוחות, הדורשים כלי רכב קטנים, אקולוגי וצריכת נמוכה, והסתיימה כי יש חוסר אקוטי נזילות אשר הובילה החברה לבקש עזרה מן הממשלה. ג ' נרל מוטורס הייתה תוכנית עסקית? ללא ספק. הוא מותאם ומעודכן בהתאם לאבולוציה של השוק? נראה כי לא.