יחסי העבודה, שינוי וניהול פרודוקטיבי

רוב המדינות המתפתחות נאלצו לבצע תוכניות חדשות, שינויים של התאמת מבניים אשר ליוותה סחר חופשי, השקעה, תהליך הפרטה והסחר כלכלי. א. מדיניות תעשייתית הוא suavizoa redujoa במידה ניכרת ב שלה ambitoa ודפוסי במיוחד במקרה של אמריקה הלטינית. רק חוקים והוראות הגנת תעשייתי, האחדה, איכות הסביבה, כמו במקרה שלנו חוזקו, גם נשארים בתוקף דרך משלו הקידום של תחרות חופשית, חוק הגנת הצרכן. לכל שזה מתווסף, כי בשלב הנוכחי הוא עובדה אחרת, כמו מדגיש ראמוס יוסף, מנהלת אגף של פרודוקטיבי וציינתי ההתפתחות היזמי של ECLAC, אשר למרות מראש בפרודוקטיביות שאפיינו יש פתיחה ועל ארגון מחדש, חשוב הפער היעילות הממוצע בין המדינות המפותחות וב אמריקה הלטינית הוא משמעותי כרגע (סדר-2.5-1) ונפוץ (הכוללת את עיקר סקטורים וחברות). לא, עם זאת, כמה חברות מנהיג בקרבת הגבול טכנולוגי. פרודוקטיביות הממוצע נמוך משקף עינא השימוש ציוד ותהליכי הייצור מיושנת (קשה טכנולוגיות). כמו גם ארגון יעיל של עבודה, העובדה כי לא ניתן להתכחש, המטרה של ניתוח זה, where יחסי עבודה מקובע, תשומת לב מספקת איכות ואת הצרכים של שוק רציף האבולוציה (רך טכנולוגיות).

לכן לא צריך להפתיע אותנו את המציאות של hayaa אחוז מהאוכלוסייה עניים, נתון כי זה עובד bajisimaa בפעילות פרודוקטיביות עם שכר ועלוב, איכות החיים המידרדר. נכון, כמו אומר ראמוס, הפער הפרודוקטיביות הוא השתקפות של נחשלות שלנו, אבל באותו זמן מה יעבור גידול מהיר של שבילים אם השגת מינוף טכנולוגיות זמינות בינלאומית, ולפיכך דלג על שלבים, כי זה כבר החוויה של מדינות מפותחות כרגע, באמת רוצה כבר ממשלות אותם, המגזר העסקי כל השחקנים המעורבים זה. לאחרונה, היו שינויים מהותיים בניהול פרודוקטיבי, מאז, היא השפיעה ביחסי העבודה בעקבות הגלובליזציה, פתיחות כלכלית חדשה של פתיחה, בריתות, תוספת mismaa א. תחרותיות כמו מזכיר רודריגו אגילר ארסה (המזכיר הכללי של עובדי החינוך של האיחוד של קולון), להתמודד עם ירידה באיכות החיים של האזרחים, שאת הידרדרות המרשים ביותר ביישובים כפריים ובאזורים עירוניים שולית, על ידי גורמים כלכליים וחברתיים מדיניות שהוחלו בעשורים האחרונים. במקרה של השלב הלאומי מתווסף המשבר הכלכלי ואת כל ההשפעות של משתני הסביבה כי א. יש התדרדר שכר, מושפעות מעמד הביניים marginalizing אותו לקראת העלייה בעוני, אפיון האינפלציה אשר ברצינות משפיע על כוח הקנייה של הסחורות והאבטלה, מכוסה על ידי ספקולציות, בלתי נשלט.

את העובדה, כי זה מצב רציני, תרומה להיזכר על ידי א. אגילר, תעסוקה המציינות, א. מהווה את אחד מן הגורמים המושפעים ביותר, עם חינוך, בריאות, תוצר של היחלשות של ביטוח לאומי, העדר תוכניות טובות ופעולות של ממשלות רבות עבור חתירה המצב. יותר ויותר, הן ב מרכז אמריקה במקרה, כפי שזה תלוי בנו, נתוני האבטלה מדאיגה, שבו נראה לעין הבלתי נראה אבטלה סמויה לשקף מצב מורכב מאוד, להבחין במגזר לא פורמלית אתה ניתן לראות בבירור הראשי של הערים ונצואלה. עכשיו, אם אתה מוסיף זה אומר אגילר, רמות שכר הסרקזם loa, אשר אנו מודעים נמוכים ביחס אינדיקטורים של תמחור כי יותר ויותר רחף הטריטוריה הלאומית, שבה שורר ספקולציות, לא נשלטת, בשילוב עם ademasa על האיום של המשבר הכלכלי העולמי, אשר יכול לתת דרך אינפלציה, התמונה לא יכול להיות דרמטי יותר. באמת מודאג גם, לאחרונה, ברמה גבוהה החינוך שירותי בריאות מתאים הוזנחה במשך קובעי מדיניות הממשלה, הם תופסים את השינויים הקטנים מעדיפים להציל את החינוך, למי כבר מחויבת docenciaa לייצר אופקים חדשים לטובת מועמדים כדי לבחור במקצוע המאפשרת להם לבצע ולתרום את הידע שלהם על המדינה. נתפס ההחמרה במצב מצוינות אקדמית, הדרכה, הכשרה מקצועית, שאינם עונים על הציפיות כי המדינה צריכה, מחייבת אותה עד אותו שלטון, כל זה בהחלט conllevaa אלא האבטלה עלייה, כדי להשפיע על השירותים של ה בריאות, לא תוכל להתמודד האתגרים, ביותר כעת, תחת הלחץ של הגלובליזציה בדרישה, ממשלה הדורש שינויים כדי לתת דרך iniciadaa המהפכה הבוליברית שלו עם סגן אלוף הוגו צ'אבס כדי להגשים את הסוציאליזם אשר הוצע לפתח, ונצואלה כי רבים להתנגד, במיוחד כאשר התרבות הפוליטית שלה לעולם יש כבר שיט בתרחיש זה. אגילר אמר כי כמה זמן בפגישה הראשונה של הפורום האזורי על מדיניות תעשייה, הויכוח על הטרנספורמציה של הייצור של fondismo כדי forgetismo מודלים קוברה חשיבות רבה בתוך ארגונים שלנו, שכן הוא מאפשר לנו לבצע הערכות של מה שקורה בעולם של ייצור ושווקים, להתבונן היטב מה המציאות מול מדינות שלנו. א. ממליצה בהחלט, שינויים חדשים, לא יצרנית דגמי להמשיך פריסה ושימוש בטכנולוגיות מיושנות, או מערכת maquiladora אינו טכנולוגיה, או לעזוב המדינה, מלבד השכר הזעום כי משולמות הטבות. נדרש ניהול פרודוקטיבי חדשים, גישות חדשות, טכנולוגיות חדשות, הדרכה והכשרה של משאבי אנוש. הימנע היחסים של אנטגוניזם בין ניהול עובדים, או בין המגזר הלייבור המערכת הארגונית של החברה, נדרש סגנון ניהולי חדש, יותר השתתפות של האוניברסיטאות היווצרות מקצועי אשר דורש בשוק העבודה. בהווה, דורש nuevosa משאבי אנוש, של האזרח עם קיבולת לחשוב, לחקור, לשינוי צורה, להציע, שמוביל הצורך בחיזוק basic והשכלה גבוהה. ניהול מודרני אמור להימצא בתפקיד שלו כדי לתת דרך יחסי העבודה החדשים שצמחו על מנת להבטיח יעילות, יעילות, השתתפות על-ידי חברות להתמודד עם אתגרים חדשים. ארגון מחדש של ארכיטקטורת ארגונית המאפשרות להגדיר תכונות חדשות וביצועים נדרש עובדים ולעודד אותך כל כך שיתוף פעולה, מוטיבציה להשגתו, כלומר לנהל ביעילות את הטווח, ההשלכות של ניהול hoya פרודוקטיבי חדש צורך להבטיח התחרותיות. יש צורך לתת דרך ניהול משאבי אנוש חדש אם אתה באמת רוצה להשתתף בהצלחה התרחישים הנוכחי. כדי כדי כדי כדי כדי כדי מהנדס תעשייה, עורך דין. (ITESM) תוכניות לתואר שני במנהל עסקים, ניהול, PhD בחינוך פרופסור לחינוך פונה UC של תארים מתקדמים. יועץ – ייעוץ עסקי DEPROIMCA EXATEC