האבולוציה של מחשבים

מחשבים מחשבים שבהם מופיע מאז שנות ה-40 קובצו ב- 5 דורות, אשר נבדלים הרכיבים שלהם. עם זאת מהפכת המחשוב אמיתי לא רק המראה של מעבדים. אוניברסיטת הדור הראשון 1940-1960 הרווארד יוצר הסכם עם IBM ארגון כדי ליצור מחשב בעל אופי כללי. מחשב זה היה מבצעית בשנת 1944, את היכולת לאחסן מספרים 72 של דמויות 23, כרטיסי ניקוב בשימוש כדי להזין מספרים ופעולות. מהירות שלו לא היה גבוה מאוד, הדורש עשר שניות לבצע כפל של 11 של חטיבת ש א. א. ג.

א. הראשונה אלקטרונית לחלוטין מחשב בנוי. מחשב זה השטחים סביב מרתף באוניברסיטה, שקל 20 טון נדרש מערכת שלמה מיזוג אוויר, אבל הצליח להפוך וחמישה אלף וחשבוניים פעולות בשנייה. ג'ון פון נוימן; רעיונותיו היו אז היסוד הוא נחשב אביו של מחשבים. הרעיון הבסיסי של נוימן היה להניח בצד בשידור חי על-ידי הנתונים בצד אלה זיכרון עם הוראות, כך יכול לתכנת את המחשב באמצעות נתונים אלה לעשות לא חוט כי חשמלית לתכנת פעולות המחשב.

בדור הזה כוללים את המראה של שפות תכנות הראשונה שמותר תחליף תכנות בשפת מכונה, כלומר 1 ו- 0, אשר הוזנו ישירות לתוך המחשב, על-ידי תכנות סמליים, תרגום סמלים של שפה טבעית לשפת מכונה. הדור השני 1960-1965 מאופיין על-ידי השינוי של שסתום ואקום טרנזיסטורים, עלייה בקיבולת זיכרון. מעגלים עם טרנזיסטורים, להקטין את הגודל של המכונות. ה טרנזיסטור הוא התקן אלקטרוני המורכב גביש סיליקון. פעולתו היא פשוטה, יש שתי אפשרויות, לשדר או לא לשדר. הופעתו הייתה מחשבים היו יותר קטן וזול. בדור הזה עזר זיכרון מורחב ויצר קיבולת הדיסקים מגנטי. מדפסות וסורקים היו ופיתח שפות תכנות, מופיעים שפת תכנות חדשה הנקראת שפות ברמה גבוהה. 1965-1975 השלישית הדור מאופיין על-ידי הופעתה של מעגלים משולבים על-סיליקון, הגדלת המהירות, מספר גדול של תוכניות ושפות: שפה משותפת לשימושים מסחריים פורטרן, הופעתה של המסופים כדי לשדר נתונים המעבד המרכזי מרחק, או להיפך. מופיעים לשליטה של מערכות ההפעלה של המחשב, מאגרי נתונים מרכזית שאליה ניתן לגשת על-ידי משתמשים מרובים בו-זמנית. הראשון המבוסס על מכשיר אינטגרטיבי מעגלים היא סדרת IBM 360 אשר שולבו בנוסף מערכת הפעלה עבור הפקד במחשב. באמצע שנות ה-70 מופיעים מהמיקרו הראשון. הדור הרביעי 1975-1991 המאפיין החשוב ביותר של הדור הזה הוא הופעתה של שבבים מעבדים, אשר כמות גדולה של טרנזיסטורים משולב מעגלים ב שטח קטן. תכונות אחרות הם העלייה של קלט ופלט של קיבולת נתונים, משך זמן ארוך יותר של רכיבים, שפות חדשות של תכנות לוגו, פסקל, בסיסי, מסדי נתונים. מסופי אינטליגנטי עם זיכרון משלו, מעבדי תמלילים להגיח. הוא מקטין את גודל ואת העלות של מחשבים, משפר את מהירות החישוב. עידן חדש נפתח עם הופעתה של מחשבים אישיים או מחשב אישי. מיקרו-מחשבים הראשונים היה מחיר גבוה יותר pesetas שני מיליארד. בסוף שנות ה-80, המחיר היה כ שתי מאות אלפי pesetas, הביצועים שלו היה גדול פי 100. הפעם שמה דגש על הפיתוח של מערכות הפעלה, המחפשים שילוב בין המשתמש לבין המחשב, באמצעות גרפיקה. הדור החמישי 1990 עד היום המהפכה מגיעה עם מעבדים מהדור החדש. שריפות מהירות והם מתרחשים דורות רצופים של מעבדים, מחשבים אישיים מוכללת. בריתות בין חברות היריבות הן טוניק של עידן זה, "IBM" חתם על הסכמים עם אפל, מוטורולה, לייצור סדרה חדשה של המיקרו-מעבד שנקרא PowerPC. אינטל משחררת את פנטיום כתגובה זה המיקרו-מעבד של הברית. השנים לקדם את המהירות והביצועים של מעבדים היא גבוהה יותר הודות להתקדמות המיקרואלקטרוניקה. יצוין, כי מצד חברות אחרות להמשיך לעבוד על הסקאלה המשלבים מספר מעבדים באותו מחשב. על-פי חוק מור, מספר טרנזיסטורים לכל המיקרו-מעבד מכפיל את כל 18 חודשים. יש פגש בעבר 30 שנים צפוי לפגוש במהלך 20 השנים. אני מורה בתיכון, הוא אתר האינטרנט שלי